RockPALACE

ČAS a ikara

Rockpalace

Ikara představuje

ČAS

Čas a Ikara

Skupina Ikara vydala nový videoklip ke své písni "Čas". Tento videoklip je plný barevných obrazů a kreativních záběrů, které doprovázejí emotivní a přemýšlivé téma písně o životě a vyprchávajícím čase. Ikara se v něm snaží vyjádřit, že je třeba si vážit každého okamžiku a nepromarnit žádnou příležitost, která se nám nabízí. Tento videoklip je skvělou ukázkou uměleckých schopností skupiny Ikara a zároveň přináší krásné poselství pro všechny, kteří ho budou sledovat. Ve videoklipu k písni "Čas" jsou vizuální obrazy kolísajících hodin, proměnlivého počasí a plynoucí vody. Záběry na město přecházející z den na noc symbolizují plynutí času. Kontrastní scény zimy a léta připomínají, jak rychle se čas mění a jak málo máme času na to, abychom využili každou příležitost. Celkově videoklip působí přemýšlivě a melancholicky, což odpovídá textu písně, ve kterém se zpěvačka Žántí zabývá tématem uplynulého času a jeho nevratnosti.

IKARA obsazení:

zpěv - Žántí,

kytary - Jaroslav Brouzda,

sólové kytary - Daniel Krob,

basa - Jaroslav Brzobohatý,

bicí - Roman Haase,

sampler - Jaroslav Brouzda.

Natočeno ve studiu GallerySOUND.

Produkce, mix, aranže, mastering - Jaroslav Brouzda.

Kamera Roman Brandl

Video, střih, režie Daniel Krob

ikara-band.cz 2023

Foto: Roman Brand

Time and IKARA.

The IKARA group released a new video clip for their song "Time." This video clip is filled with colourful images and creative images that accompany the emotive and thoughtful theme of a song about life and time ebbing away. In it, Ikara tries to express the need to appreciate every moment and not waste any opportunity that is offered to us. This video clip is a great demonstration of the artistic abilities of the IKRA group and at the same time delivers a beautiful message for all who will be watching. The video clip for "Time" features visual images of a fluctuating clock, changeable weather and flowing water. Footage of the city going from day to night symbolizes the passage of time. The contrasting scenes of winter and summer are reminiscent of how quickly time changes and how little time we have to make use of every opportunity. Overall, the video feels thoughtful and melancholy, which corresponds to the lyrics of the song, in which the singer Žántí discusses the subject of the past tense and its irreversibility.


Rocksound

ikara představuje oficiální videoklip

Rocksound

Projekt Ikara představuje singl

Z orlí krve

 

13. 10. 2022

Honza Švanda

Hudební projekt Ikara, který se na hudební scéně objevil na začátku letošního jara, dnes vydává svůj třetí singl s názvem Z orlí krve.

Na začátku byli dva Jaroslavové a Žántí

Historie Ikary se začala psát letos v lednu, kdy zakládající členové Jaroslav Brouzda a Jaroslav Brzobohatý nabídli zpěvačce Žántí spolupráci. Připravili repertoár a nechali ji k několika skladbám vytvořit zpěvové linky a texty. Nadšení z hotového materiálu bylo vzájemné, takže se dohodli na jeho natočení. Poté, co kapelu doplnili Daniel Krob (kytara) a Roman Haase (bicí) se muzikanti rozhodli natočit rovnou celou desku.

Z orlí krve aneb Na křídlech tajemna

Pilotním songem Ikary byla balada Pouto, jehož text napsala Žántí, na přání obou Jaroslavů, jako poctu všem matkám, které už tu s námi nejsou, jako druhá pak vyšla rychlejší skladba Spojeni se zemí. Dnes Ikara představuje třetí singl s názvem Z orlí krve, který kapela opatřila černobílým videoklipem. Jeho režisérkou se stala mladá Alexandra Šerá, která nechala muzikanty postavit hradbu z Marshallů ve fotogenickém prostoru pod pražským Radotínským mostem a samotný klip pojala jako představení všech členů kapely. Zajímavostí této skladby je několik pěveckých poloh zpěvačky Žántí, kterou rockoví fanoušci znají také z jejího účinkování v divadle RockOpera Praha. Žántí je taktéž autorkou textu s nádechem tajemna a fantasy. Hudba byla natočena ve studiu GallerySOUND, produkce, mix, aranže a mastering jsou dílem Jaroslava Brouzdy.

Nové album už na začátku ledna

Pokud vše půjde podle plánu, kompletní album by mělo vyjít po Novém roce 2023. Texty písní se dotýkají témat spojení s přírodou, fantasy, tajemna a mezilidských vztahů. Skladby se stylově řadí k rocku, metalu a symfonickému metalu.
Aktuální informace nejen o albu naleznete na webových stránkách kapely: Ikara-band.cz.

Text: TZ projektu Ikara, foto: Roman Brandl, video: YouTube.com

The Ikara music project, which appeared on the music scene at the beginning of this spring, is releasing its third single, Z of Eagle Blood, today. AT THE BEGINNING THERE WERE TWO JAROSLAVS AND ICARUS History of Icarus began to be written in January this year, when founding members Jaroslav Brouzda and Jaroslav Brzorich offered singer Žántí cooperation. They prepared the repertoire and had it create singing lines and lyrics to several of the pieces. The enthusiasm for the finished material was mutual, so they agreed to make it. After the band was joined by Daniel Krob (guitar) and Roman Haase (drums), the musicians decided to make a full record straight away. FROM EAGLE BLOOD OR ON THE WINGS OF MYSTERY The Icarus pilot song was a ballad called Pouto, whose lyrics were written by Zhanti, at the request of both Yaroslavs, as a tribute to all the mothers who are no longer here with us, as the second then came the faster track United with the Earth. Today, Ikara is presenting the band's third single, Z of Eagle Blood, with a black-and-white video clip. Its director became a young Alexandra Šerá, who quitReklama


roc

rockpalace

rockpalace

Ikara

představuje nový klip

Projekt IKARA vznikl v lednu 2022, kdy zakládající členové Jaroslav Brouzda a Jaroslav Brzobohatý nabídli zpěvačce Žántí spolupráci. Připravili repertoár a nechali ji k několika skladbám vytvořit zpěvové linky a texty. Nadšení bylo vzájemné a dohodli se, že skladby natočí.
Pilotní singl, který představili, se jmenuje "Pouto". Text Žántí napsala na přání obou Jaroslavů jako poctu všem ženám - matkám, které už tu nejsou. Tuto smutnou událost, bohužel, oba pánové zažili v koronavirové době loňského roku. Další texty se týkají různých témat jako spojení s přírodou, fantasy, mystery, mezilidských vztahů. Skladby se stylově řadí k rocku, metalu a symfonickému metalu.
Co je vlastně projekt Ikara??
Jarda Brouzda
Ikara je studiový projekt. Skladby točíme stylově od rocku po symfonický metal.
Naše zpěvačka je Žántí, kterou můžete vidět v divadle RockOpera Praha nebo ji můžete znát z crossoverové kapely Matahari. Dalšími členové jsou Jaroslav Brouzda, Daniel Krob, Jaroslav Brzobohatý a Roman Haase. Všichni jsou ostřílení a zkušení muzikanti.
Jak vznikla IKARA?
Žántí
Ztvořit Ikaru napadlo Jardu Brouzdu a Jardu Brzobohatého, kteří už spolu hráli v česko-německé kapele Morbid Silence. Po našem společném natáčení se jejich myšlenka stala realitou...no a je tu Ikara.
Jak vznikl název IKARA?
Daniel Krob
Jeden z prvních textů, který Žántí napsala, se jmenuje Ikara. Ikara je ženské jméno, v mužském rodě je to Ikarus. A kluky napadlo, že by se tak mohl jmenovat celý projekt.
Jak jste se dali dohromady?
Žántí
Jak už jsem naznačila...Natáčela jsem zpěvy ve studiu GallerySOUND a Jarda Brouzda mi nabídnul zazpívat si symfonický metal. Byl to jeden z mých snů. Na začátku roku 2022 mi poslal skladbu, a já zkusila udělat zpěvovou linku a text. Tím to vlastně začalo.
Jak často se scházíte?
Jaroslav Brouzda
Zatím vše řešíme On Line a jako kapela se zatím nescházíme. IKARA nekoncertuje a tak stále pracujeme na skladbách ze svých domovů a studií. Jsme ve fázi tvorby.
Právě vychází vám druhý singl "Spojeni se zemí", kdo napsal text a hudbu?Žántí
Hudbu napsal Jarda Brouzda, text jsem napsala já. Je to skladba o našem poslání na této krásné planetě. Každý si může vzít odkaz skladby po svém. A je symbolické, že vychází právě 1.června.
Jaké máte plány?
Jaroslav Brzobohatý
Teď chceme natočit kvalitní materiál na celou desku. Repertoár je napsaný a vše teď aranžujeme a natáčíme nástroje a zpěvy.
Chcete letos vydat celé CD?
Daniel Krob
Rádi bychom letos dotočili celé CD. Chceme také udělat k klipy singlům nebo Lyric klipy. Singl Pouto se už objevil v rotacích českých rádií na Spotify i na iTunes. Také nás oslovily rádia z USA a Kanady, kde nás teď hrají pro naše krajany.
Mohou se tedy fanoušci těšit na album kapely IKARA?
Jaroslav Brouzda
Určitě ano, pracujeme na něm u mě ve studiu GallerySound, kde jsem také letos dokončil natáčení nového CD skupiny Seven a aktuálního songu Boj za svobodu ke klipu od kapely Kreyson Memorial
Budou i nějaké koncerty?
Jaroslav Brzobohatý
Zatím určitě ne. Je před námi ještě hodně "muziky" a my všichni se na ni moc těšíme. Natáčení a dokončení CD je teď nejdůležitější. Ikara se lidem postupně představuje.
Máte už poměrně dost fanoušků a sledovatelů na sítích..
Žántí
Ano to nás hodně těší a vážíme si jich. Věřím, že budou přibývat další i díky singlům a videím, které budeme postupně zveřejňovat. Na Youtube se už Lyric video Pouto blíží ke 2500 shlédnutí a to je v naší zemi a v této vypjaté válečné situaci skvělý začátek.
Co webové stránky?
Jaroslav Brouzda
Ano stránky už máme spuštěné na adrese www.ikara-band.cz. Veškeré promo kapely řešíme také přes sociální sítě, kde má každý člen Ikary své fanoušky.Také už máme svůj Instagram. Jsme na začátku a teprve vše vzniká.
Každý člen kapely IKARA má i své další kapely?
Žántí
Ano kluci mají své kapely. Daniel Krob jede s Kreyson Memorial, Roman Haase s Alešem Brichtou Projekt, Jarda Brouzda natáčí a masteruje kapely ve svém studiu GallerySound a společně s Jardo Brzobohatým aranžují 5ti strunnou bezpražcovou basu pro krásnou baladu, kterou Ikara zveřejní jako další singl.
Jak zvládáte svoje projekty a Ikaru?
Daniel
Dá se to zatím v pohodě stíhat, protože jako Ikara nekoncertujeme a zatím "jen" točíme nové skladby. Budoucnost ukáže co a jak....
Právě vychází další singl?
Jaroslav Brouzda
Ano jmenuje se Spojeni se zemí, už jsme zveřejnili i malou video ukázku. Je to opět Lyric video. Máme také připravené a natočené další singly, ty budou vycházet postupně během celého roku 2022.
Bude i nějaký videoklip?
Jaroslav Brzobohatý
Určitě ano. Kromě Lyric klipů se chystáme natočit videoklip k naší baladě, která bude v pořadí třetím singlem. Rádi bychom také natočili ke každé další skladbě nějaké video. V dnešní době jsou fanoušci zvyklí nejen poslouchat, ale také se dívat...půjdeme fanouškům s Ikarou naproti.
www.ikara-band.cz
Ikara muzikanti:
Zpěv - Žántí
Kytary - Jaroslav Brouzda
Kytary - Daniel Krob
Basa - Jaroslav Brzobohatý
Bicí - Roman Haase
Sampler - Jaroslav Brouzda


Rozhovor pro rockplanet

INT3RWI3W


ROZHOVOR S NOVÝM ČESKÝM PROJEKTEM, IKARA!!
IKARA je na scéně jen pár měsíců a už má své fanoušky.
Nedávno kapela vydala první singl "Pouto".
Kapela nás velmi zaujala a poskytujeme vám rozhovor!!
Ahoj, jste docela velmi čerstvý projekt, jak by jste se představili?
Jarda Brouzda
Ikara je zatím studiový projekt. Natáčíme desku stylově od poprocku po symfonický metal.
Hlavní zpěvačkou je Žántí, kterou můžete znát z divadla RockOpera Praha nebo z crossoverové kapely Matahari. Dalšími členy jsou Jaroslav Brouzda, Daniel Krob, Jaroslav Brzobohatý a Roman Haase. Všichni zkušení muzikanti.

Koho napadlo založil kapelu IKARA?
Daniel Krob
Založit kapelu napadlo Jardu Brouzdu a Jardu Brzobohatého, kteří už spolu hráli v česko-německé kapele Morbid Silence a dodnes spolu natáčí ve studiu GallerySound.

Proč se kapela jmenuje IKARA?
Žántí
Jeden z našich prvních textů, který jsem napsala, se jmenuje Ikara. Ikara je ženské jméno, v mužském rodě je to Ikarus. A kluky napadlo, že by se tak mohl jmenovat celý projekt.

Jak jste se dali dohromady?
Žántí
Jednou jsem natáčela zpěvy ve studiu GallerySOUND a Jarda Brouzda se mě zeptal, jestli bych si nechtěla zazpívat symfonický metal. Řekla jsem, že to je jeden z mých snů. Pak se chvíli nic nedělo a na začátku roku 2022 mi přišla skladba, a ať si zkusím udělat zpěvovou linku a text. Byli jsme vzájemně nadšeni a tím to začalo. A taky jsme z toho symfonického metalu uhnuli do dalších stylů. Vyplynulo to přirozeně.

Jak často se scházíte?
Jaroslav Brouzda
Zatím se moc nescházíme, protože jako IKARA nekoncertujeme. Pracujeme na skladbách ze svých domovů a studií. Máme všichni dost zkušeností a jde to i takto. Jsme ve fázi psaní a natáčení.


Nedávno vám vyšel první singl "Pouto", kdo napsal text a hudbu? A proč zrovna tak smutná tématika?

Žántí
Hudbu napsal Jarda Brouzda s Jardou Brzobohatým, zpěv a text já. Klukům, bohužel, minulý rok umřely maminky, takže na jejich přání byl tento text napsaný. Jinak témata máme různá.

Co je vaším cílem?
Jaroslav Brzobohatý
Teď je naším cílem natočit kvalitní desku. Většina repertoáru je napsaná a vše se teď natáčí a aranžuje.

Co by jste chtěli tento rok ještě stihnout?
Daniel Krob
Natočit desku, udělat k jednotlivým singlům pár klipů nebo Lyric klipů a tím oslovit další lidi. Singl Pouto se už objevuje v rotacích českých rádií a také nás oslovily rádia u USA a Kanady. Jsme rádi za každý zájem a vážíme si toho.

Můžou se tedy fanoušci těšit na první album kapely IKARA?
Jaroslav Brouzda
Určitě, intenzivně na něm pracujeme ve studiu GallerySound, kde jsem letos dokončil natáčení nového CD skupiny Seven a aktuálního songu Boj za svobodu ke klipu od kapely Kreyson Memorial.

Plánujete už tento rok nějaký koncerty?
Jaroslav Brzobohatý
Zatím ne. Teď je prioritou natáčení a dokončení desky, která je důležitá, aby se lidi dozvěděli, co děláme a co je vlastně Ikara. Je před námi ještě hodně "muziky" a my všichni se na ni moc těšíme.

Od spuštění tohoto projektu není zas tak dlouhá doba a už vás sledují na sociálních sítích skoro 1 000 fanoušků. Čím to je?
Daniel Krob
Zatím to jsou víceméně fanoušci našich současných kapel a projektů. Doufáme, že budou přibývat další a další díky singlům a videím, které budeme postupně vydávat. Na Youtube se už Lyric video Pouto blíží ke 2000 shlédnutí a to je v naší zemi a v této vypjaté válečné situaci skvělý začátek.

Plánujete své webové stránky?
Jaroslav Brouzda
Ano stránky už máme spuštěné na adrese www.ikara-band.cz, ale zatím všechno promo kapely řešíme přes sociální sítě, kde má každý člen Ikary své fanoušky.Také už máme svůj Instagram a Facebook

Každý člen kapely IKARA má i své další kapely, dá se to vše stíhat?
Žántí
Dá se to stíhat, protože jako Ikara nekoncertujeme. Zatím "jen" točíme desku. Kluci mají své kapely. Daniel Krob jede s Kreyson Memorial, Roman Haase s Alešem Brichtou Projekt, Jarda Brouzda natáčí a masteruje kapely ve svém studiu GallerySound a Jarda Brzobohatý se zdokonaluje na bezpražcovou 5ti strunnou basu pro krásnou baladu v Ikaře.

Kdy vyjde další singl?
Jaroslav Brouzda
Intenzivně na něm pracujeme a už jsme zveřejnili i malou video ukázku. Myslím, že se mají fanoušci na co těšit. Máme už připravených a natočených několik singlů. Budou vycházet postupně během celého roku.

Plánujete i videoklipy?
Jaroslav Brzobohatý
Určitě na 100%. Kromě Lyric klipů se chystáme natočit videoklip k nové baladě, která bude naším druhým singlem. Rádi bysme natočili ke každé skladbě nějaké video. V dnešní době jsou fanoušci zvyklí nejen poslouchat, ale také se dívat...půjdeme jim s Ikarou naproti.
Nějaký vzkaz fanouškům?
Ikara
Vzkazem pro ně je naše hudba a budeme opravdu šťastní, když se dostane do srdcí a duší našich posluchačů.
 
www.ikara-band.cz
 
Ikara muzikanti:
Zpěv - Žántí
Kytary - Jaroslav Brouzda
Kytary - Daniel Krob
Basa - Jaroslav Brzobohatý
Bicí - Roman Haase
Sampler - Jaroslav Brouzda


karla tallas

nezávislá publicistka a vydavatelka


Svými názory na českou hudební scénu lezu často lidem na nervy. Mám svých několik málo oblíbenců, ale jejich okruh se nijak zvlášť nerozšiřije. Vždy mě ale mile potěší, když se objeví interpret nebo nový projekt, který stojí za pozornost. Velmi mile mě překvapila nově vzniklá skupina IKARA v čele se skvělou zpěvačku a textařkou Žántí Profil, kterou se zájmen sleduji. Fandím především osobnostem, které využívají vlastní potenciál, nejdou s davem, nikomu nelezou do zadku a jejich tvorba nevychází ze zoufalství a komplexů. Za takovou osobnost považuji i Žánti. Včera jsem objevila její nový počin a musím říct, že mě skladba “Pouto” chytla za srdce hned od prvního poslechu. Troufám si říct, že tento song má potenciál hitu. Poslechněte, šiřte a dejte vědět, jak se vám “Pouto” líbí. Za sebe přeji tomuto projektu spoustu fanoušků a těším se na album.

https://youtu.be/e9KyHTIinx4

Karla Tallas